Аргентина першою з країн Латинської Америки дозволила не вказувати стать у паспортах. Це потрібно для небінарних людей

Про це повідомляє La Nacion.

Указ передбачає, що в графі «стать» національного документу на посвідчення особи відтепер можна буде вказувати не лише «M» чи «F» (тобто позначення чоловічої та жіночої статі відповідно), а й «Х».

Під час підписання указу Фернандес особисто видав перші три документи, де замість статі було вказано «Х». Так Аргентина стала першою країною Латинської Америки, де було запроваджено подібну ініціативу.

Її мета — гарантування права на ґендерну ідентичність людей, які не сприймають себе як чоловіки чи жінки — тобто небінарних, інтерсекс- і трансґендерних людей. Особливо йдеться про небінарних людей, чия ідентичність не настільки видима, зазначає La Nacion.

Національний центр трансґендерної рівності США зауважує, що правильна ґендерна ідентифікація в офіційних документах сприяє більшій захищеності транслюдей і покращує їхній доступ до соціальних послуг — наприклад працевлаштування чи отримання соцвиплат.

Низка країн, як-от Німеччина, Канада, Індія і США (але не всі штати, і подекуди правила можуть різнитися) визнають існування багатьох ґендерних ідентичностей і дозволяють не вказувати в документах стать.