ЮНЕСКО виключили Ліверпуль зі списку світової спадщини

21.07.2021

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО виключив місто Ліверпуль, що у Великобританії, зі списку об'єктів світової культурної спадщини через «незворотну втрату характеристик, що вказують на видатну універсальну цінність об'єкту».

Місто Ліверпуль потрапило в список світової спадщини в 2004 році. У нього входили шість ділянок в історичному центрі і на території доків. Вони потрапили в список всесвітньої спадщини як свідчення розвитку одного з найбільших в світі торговельних центрів XVIII-XIX століть.

У 2012 році ділянки також внесли до списку об'єктів всесвітньої спадщини, що знаходяться під загрозою знищення через будівництво комплексу Liverpool Waters, йдеться в повідомленні прес-служби ЮНЕСКО від 21 липня. «З тих пір здійснення цього проекту поряд з іншими розробками продовжилося як на території об'єкта, так і в його буферній зоні. Комітет вважає, що ці споруди завдають шкоди автентичності та цілісності об'єкта», - пояснили в ЮНЕСКО.

Читай також: БЕЛЬГІЙСЬКЕ ПИВО ВКЛЮЧИЛИ В СПИСОК КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Ліверпуль став третім об'єктом, що втратив статус всесвітньої спадщини. Зі списку також виключили Долину Ельби в Німеччині і Резерват аравійської антилопи в Омані.