Лувр та галерея Уффіці судитимуться з Pornhub через еротичний гід музеями

Про це пише The Telegraph.

У своєму гіді порносайт «оживив» класичні шедеври живопису за участю акторів фільмів для дорослих.

«Ніхто не давав дозволу на експлуатацію або використання цих творів», — сказав представник галереї Уффіці.

За його словами, в Італії кодекс культурної спадщини передбачає, що для використання зображень музею в комерційних цілях необхідний дозвіл, який встановить необхідну плату за це. Він зазначив, що Pornhub навряд чи би отримав такий дозвіл.

Аналогічні претензії сайту пред'явив і Лувр. «Pornhub вже отримав повідомлення від наших юристів. Ми очікуємо, що роботи негайно приберуть», — сказав представник музею The Daily Beast. Раніше Pornhub представив додаток, який пропонує путівник відомим музеям. У ньому відтворені класичні полотна за участю порноакторів. Крім Лувру та Уффіці можна також «прогулятися» по музею Орсе (Франція), Метрополітен-музею (США), Прадо (Іспанія) і Національній галереї в Лондоні.

Для деяких робіт Pornhub зняв відеоролики, в яких порноактори «оживляють» картини. Творці проєкту кажуть, що у разі успіху хочуть розширювати його. Нагадаємо, наприкінці 2020 року Pornhub потрапив у скандал: розслідування у ЗМІ виявило, що на сервісі виходять відео з неповнолітніми, які монетизуються. У відповідь PornHub почав змінювати свою політику щодо завантажених відео.

Це, однак, не допомогло сервісу уникнути втрат. 11 грудня 2020 року найбільші платіжні системи Visa та Mastercard заборонили здійснювати операції зі своїми картками на сайті. У Pornhub після цього заявили, що заблокували всі неперевірені відео (а це мільйони роликів) і почнуть їх перевіряти.