Глава Антверпена запропонував приєднати бельгійський регіон до Нідерландів

Бельгійська область Фландрія повинна бути приєднана до сусідніх Нідерландів. Про це заявив голова націоналістичної партії “Новий фламандський альянс” і бургомістр бельгійського міста Антверпен Барт Де Вевер в інтерв’ю телеканалу KanaalZ, передає видання Knack, пише УНН.

Деталі

“Я ніколи не відмовлявся від цієї мрії: щоб усі, хто розмовляє голландською мовою знову жили разом в південних і північних Нідерландах”, — заявив глава міста.

Бургомістр також додав, що це допоможе країні стати однією з найсильніших економік світу, а порти Антверпена і Роттердама (Нідерланди) могли б стати “воротами” економіки країн північно-західної Європи.

Де Вевер зазначив, що ніхто не припускав появу федералізму в Бельгії в 1960-ті роки, проте в 1970-ті це стало реальністю. Він вважав цілком імовірним незабаром відновлення конфедерації Нідерландів на історичній території Сімнадцяти провінцій на основі співпраці в багатьох областях.

“Якби я міг померти як південний голландець, я б помер більш щасливим, ніж як бельгієць”, — заявив Де Вевер.

Довідка

Knack уточнює, що в кінці червня Де Вевер заявив про необхідність “виправити” те, що сталося у 1585 році: тоді в результаті боротьби за незалежність від Іспанії Сімнадцять провінцій розділилися на Південні Нідерланди (на їхній території тепер знаходяться Бельгія та Люксембург) і Сім Сполучених провінцій (територія сучасних Нідерландів).

Партія Де Вевера “Новий фламандський альянс” виступає за надання Фландрії автономії, а пізніше і за набуття регіоном незалежності. Фландрія, або Фламандський регіон, займає більше 40% території країни, вона включає п’ять північних провінцій Бельгії. Офіційною мовою регіону є тільки голландська.