В Азербайджані засудили на 10 років ув'язнення росіянина за участь в конфлікті у Карабасі на стороні Вірменії

Бакинський суд засудив громадянина Росії Едуарда Дубакова до 10 років тюремного ув’язнення за участь в конфлікті у Карабасі на стороні Вірменії. Про це повідомляє місцеве видання Report із залу суду, передає УНН.

Деталі

Згідно з рішенням судді Саміра Алієва Бакинського суду з тяжких злочинів, росіянин буде відбувати покарання в колонії суворого режиму. Після відбуття покарання Дубаков буде висланий з Азербайджану.

За даними суду, Едуард Дубаков був залучений Вірменією до складу “незаконних збройних формувань у Карабасі”. Так, він взяв участь у військових діях на території Кельбаджарського району, після чого в січні цього року він прибув до Баку з Туреччини для вчинення терористичних провокацій, пише видання.

В ході спецоперації Дубаков був затриманий, йому пред’явили звинувачення за ст. 214-3.1 КК Азербайджану (тероризм, фінансування тероризму), 218.2 (участь у злочинному співтоваристві (організації), а також в об’єднанні організаторів, керівників чи інших представників організованих формувань), 318.2 (незаконне перетинання державного кордону Азербайджанської Республіки) КК Азербайджану.

Сам Дубаков не визнав провину.

Контекст

У вересні 2020 року, між Вірменією і Азербайджаном відновився збройний конфлікт у Нагірному Карабасі.

У листопаді 2020 року було підписано тристоронню угоду про припинення військових дій в Нагірному Карабаху між Вірменією і Азербайджаном за участю Росії. Згідно з домовленостями, Єреван передав Баку контроль над частиною спірних територій, а в самому Нагірному Карабасі розмістили миротворчий контингент російських військ.

З грудня 2020 року розпочалася процедура обміну військовополоненими. Баку відмовився видавати близько 140 осіб, стверджуючи, що частина з них були захоплені після закінчення бойових дій, а іншим закидають статті про тероризм, найманство та військових злочинах.