Білоруська легкоатлетка Тимановська подала документи на громадянство Польщі

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська повідомила про подачу документів на отримання громадянства Польщі. На цю тему легкоатлетка висловилася у інтерв'ю газеті Welt am Sonntag 11 вересня.

«Я вже подала документи. Мій план - якомога швидше виступати за Польщу », -сказала Тимановська.

Наразі 24-річна спортсменка знаходиться у Варшаві разом з чоловіком. За її словами, вони не можуть вийти у місто, адже знаходяться в «місці, що особливо охороняється».

Легкоатлетка заявила, що не шкодує про свій переїзд до Польщі, але визнала, що «в деяких моментах була емоційна».

Нагадаємо, наприкінці липня Тимановська розкритикувала дії тренерського штабу білоруських легкоатлетів на Олімпійських іграх у Токіо, повідомивши, що її заявили на естафету 4х400м без попереднього повідомлення. При цьому, за її словами, вона бігає тільки короткі дистанції.

Після цього, за словами спортсменки, її усунули від змагань і спробували насильно повернути до Білорусі. У національному олімпійському комітеті зазначили, що Тимановску відправляють додому в зв'язку з її психоемоційним станом.

4 серпня спортсменка полетіла до Варшави після того, як польська влада надала їй притулок. Віцепрем'єр, міністр культури, національної спадщини і спорту Польщі Петро Гліньский повідомив, що легкоатлетка матиме можливість тренуватися в одному з найкращих спортивних центрів країни.

Сама Тимановська заявила, що буде готова повернутися на батьківщину, коли для неї там «буде безпечно». Крім того, спортсменка озвучувала бажання продовжити спортивну кар'єру.

9 серпня стало відомо, що Тимановська виставила на аукціон свою срібну медаль, здобуту на Європейських іграх 2019 року в Мінську. Лот з'явився на інтернет-аукціоні eBay. На даний момент медаль продана.