НАТО розпочало всебічне розслідування "катастрофічної" місії в Афганістані

За словами генерального секретаря НАТО, місію в Афганістані слід розглядати в рамках розслідування, з якого альянс сподівається винести уроки. Столтенберг не виключав подібних військових операцій у майбутньому.

За словами генерального секретаря Єнса Столтенберга, НАТО розпочало всебічне розслідування катастрофічної місії в Афганістані.

"Події останніх тижнів були трагічними для афганців і шокуючими для всіх, хто їх підтримує", - написав Столтенберг у повідомленні для "Welt am Sonntag". "Є багато складних питань щодо участі НАТО, на які потрібно чесно відповісти. "Ми маємо цьому навчитися".

Бойова місія в Афганістані була "довгою і важкою місією, яка передбачала багато жертв і великі витрати", - писав Столтенберг.

У той же час терористична мережа "Аль-Каїди" була "значно ослаблена і припенила служити відправною точкою для терористів, які напали на нас".

З 11 вересня "в наших країнах більше не було організовано терористичних атак".

Незважаючи на драматичні події в Гіндукуші, Столтенберг вважає, що подібні військові операції західного альянсу матимуть сенс у майбутньому.

"Афганістан не буде останньою кризою, в якій Північна Америка та Європа повинні діяти разом за допомогою НАТО", - сказав генеральний секретар. Військові дії "в основному остання інстанція, але іноді єдина розумна відповідь".

"NYT" сумнівається у версії атаки безпілотників армії США

За даними "New York Times", армія США, очевидно, зробила фатальну помилку в останні дні місії в Афганістані. Згідно з дослідженням газети, атака безпілотника в Кабулі 29 серпня не зачепила транспортний засіб, завантажений вибуховими речовинами, натосць влучила у автомобіль, наповнений каністрами з водою, що належить співробітнику неурядової організації (НУО). Газета спирається на оцінку записів з камер спостереження.

Як повідомляє "NYT", Есмарай Ахмаді, водій автомобіля, працював інженером у каліфорнійській громадській організації Nutrition and Education International. На записах видно, як вони з колегою завантажують машину балонами з водою. Прес -секретар Пентагону Джон Кірбі заявив "NYT" , що розслідування буде продовжено. Він запевнив, що "жодні військові у світі не настільки стурбовані уникненням цивільних жертв (як США)". Напад ґрунтувався на "хорошій" розвідці ", і ми продовжуємо вважати, що це запобігло безпосередній загрозі аеропорту".

За даними збройних сил США, атака безпілотника була спрямована на автомобіль джихадистського ополчення "Ісламська держава", завантажений вибуховими речовинами, що створювало безпосередню загрозу для аеропорту Кабула.

Вони визнали смерть трьох мирних жителів.

intvua