ФБР за наказом Байдена розсекретило перший документ про теракти 11 вересня

Федеральне бюро розслідувань США розсекретило документ про розслідування терактів 11 вересня 2001 року. Це перший опублікований документ після указу президента США Джо Байдена про розсекречення.

Про це повідомляє CNN.

Був розсекречений документ від 2016 року. Він містить інформацію про роботу ФБР з розслідування передбачуваної матеріально-технічної підтримки, яку співробітник консульства Саудівської Аравії і нібито агент саудівської розвідки в Лос-Анджелесі надавали принаймні двом терористам, які захопили літаки 11 вересня 2001 року.

В документі детально описані численні зв'язки і показання свідків, які привернули увагу ФБР до громадянина Саудівської Аравії Омара аль-Баюмі. Він нібито був саудівським студентом в Лос-Анджелесі, а ФБР підозрювало його в роботі на саудівську розвідку.

У документі ФБР повідомляється, що аль-Баюмі допомагав викрадачам з поїздками, пошуком житла та фінансуванням.

Посольство Саудівської Аравії у Вашингтоні раніше заявило, що «вітає оприлюднення» документів ФБР, і «будь-яке твердження про причетність Саудівської Аравії до терактів 11 вересня є категорично помилковим».

11 вересня 2001 року терористи-смертники викрали чотири літаки: два з них направили в башти Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, один - в будівлю Пентагону, ще один упав у полі посеред Пенсільванії, ймовірно, після боротьби пасажирів із загарбниками. Загинули 2977 мирних жителів, 24 пропали.

Теракти 11 вересня стали однією з причин вторгнення США до Афганістану для боротьби з терористичною організацією Аль-Каїда.

Раніше президент США Джозеф Байден підписав розпорядження про розсекречення та оприлюднення документів, пов'язаних з терористичними атаками 11 вересня 2001 року.

Президент США Джо Байден і лідери ряду країн виступили із заявами, вшановуючи загиблих 20 років тому в теракт 11 вересня 2001 року, наймасштабнішому в історії Сполучених Штатів.

Президент України Володимир Зеленський опублікував звернення у зв'язку з двадцятою річницею терактів в США. Слова підтримки американського народу він опублікував в Twitter.