ФБР опублікувало перший розсекречений документ про теракти 11 вересня

Федеральне бюро розслідувань США пізно ввечері в суботу, 11 вересня, опублікувало перший із розсекречених документів щодо терактів 11 вересня 2001 року.

Це було зроблено на виконання указу президента країни Джо Байдена, передає DW.

У 16-сторінковому документі описуються контакти в США двох терористів з їхніми спільниками, які мають громадянство Саудівської Аравії, але не міститься доказів причетності до змови саудівського уряду.

У документі, датованому 4 квітня 2016 року і опублікованому з купюрами, описується інтерв'ю 2015 року з людиною, яка подавала заяву на отримання громадянства США. Багатьма роками раніше вона неодноразово контактувала з громадянами Саудівської Аравії, що надавали, на думку слідчих, "значну матеріально-технічну підтримку" кільком викрадачам літаків 11 вересня.

Раніше сім'ї деяких загиблих в результаті терактів відмовилися взяти участь в пам'ятних заходах з нагоди 20-х роковин трагедії, якщо Байден не оприлюднить секретні документи. Родичі жертв 11 вересня насамперед мали на увазі дані, які можуть пролити світло на роль, яку, як вони вважають, відіграла в терактах Саудівська Аравія.