Білорусь планує закупити в РФ озброєння на мільярд доларів

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко відвідав російсько-білоруські військові навчання «Захід-2021» і заявив, що Білорусь планує закупівлю російського озброєння більш, ніж на мільярд доларів. Він і Володимир Путін приділили багато уваги питанням оборони і безпеки, обговорювали перспективи поставок комплексів C-400.

Про це Олександр Лукашенко розповів на Обуз-Лісновському полігоні під Барановичами, пише «Білорусь сьогодні».

«Затягла конкретика від будівництва об'єктів - в тому числі космодром «Східний», - закінчили питанням озброєння. Ми обговорювали ці проблеми», - сказав Лукашенко.

Він зазначив, що «зараз комплексами С-300 повністю перекрито західний напрямок Білорусі, але у країни додався південний напрямок».

Лукашенко зазначив, що завершився перший етап спільних навчань «Захід-2021». З його закінченням завершуються збори для військовослужбовців територіальних військ.

«Це один з найважливіших заходів підготовки збройних сил, який проводиться на тлі безперервної гібридної агресії з боку Заходу щодо Білорусі і Росії. Ми бачимо нові ризики і виклики на заході Союзної держави, загострення обстановки на кордонах держав - членів ОДКБ», - заявив Лукашенко.

«І нехай ніхто навіть не сумнівається, що ми - білоруси, росіяни, казахи, громадяни інших держав, що входять до ОДКБ, - готові зробити все для збереження регіональної безпеки, миру в рідній батьківщині», - зазначив Олександр Лукашенко.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував ідею РФ і Білорусі зі створення «союзної держави».У разі злиття двох держав Україна отримає уздовж своїх північних кордонів ще «тисячу кілометрів джерела небезпеки».

9 вересня в Росії стартували спільні з Білоруссю військові навчання «Захід-2021».

Диктатор Республіки Білорусь Аляксандр Лукашенко заявив, що очікує прийняття 28 «союзних програм» з Російською Федерацією в жовтні, і назвав це проривом.

9 вересня в Москві пройшли чергові переговори Президе нта Росії Володимира Путіна і Олександра Лукашенка. Підсумком зустрічі стало узгодження всіх дорожніх карт по 28 програмам інтеграції в єдине Союзну державу.

РФ і Білорусь на даний момент не планують введення єдиної валюти в рамках створення Союзної держави.