На аукціоні Sotheby’s виставлено найдорожчу колекцію картин XX століття

На аукціоні Sotheby's виставлено колекцію сучасного мистецтва сім'ї Макклоу, повідомляє Forbes. На думку власника аукціону Патрика Драі, це найкраща добірка американського та європейського мистецтва за останні 80 років з естімейтом у $600 млн.

$600 мільйонів - найвища передаукціонна оцінка для однієї колекції у світовій історії аукціонних торгів. Для порівняння: колекція, що пішла 2017 року на Christie's за $850 млн спочатку оцінювалася у $500 млн.

Як колекція опинилася на аукціоні

Нью-йоркський девелопер Гаррі Макклоу розлучився зі своєю дружиною Ліндою 2016 року після 59 років шлюбу. Серед майна, яке належало розділити відомому подружжю - музейним філантропам і колекціонерам сучасного мистецтва - американський Forbes називав апартаменти на Манхеттені (зокрема у готелі Plaza за $72 млн), нерухомість у Хемптонсі за $19 млн, 150-футова яхта і колекція творів сучасного мистецтва, яку страхові експерти Christie's оцінили в $1 млрд.

За даними Forbes, у колекції більше ніж 150 робіт Пікассо, де Куннінга, Ротко, Ворхола та інших знакових художників XX і XXI ст. Експерти самого Гаррі Макклоу оцінювали всю колекцію у $788 млн, експерти Лінди - у $625 млн.

Після двох років судових спорів, адвокати подружжя змогли домовитися: 65 лотів із зібрання Макклоу будуть продані на двох аукціонних сесіях Sotheby's в Нью-Йорку в листопаді 2021 і у травні 2022 року.

Що піде з молотка

На перший аукціон виставлені 34 роботи, створені починаючи з 1940-х років до нашого часу, серед них - шедеври Альберто Джакометті, Марка Ротко, Сая Твомблі та Енді Ворхола.

Багато художників, зокрема Джефф Кунс, Брайс Марден, Агнес Мартін, Зігмар Польке, Герхард Ріхтер, Сай Твомблі та Енді Ворхол, представлені в колекції кількома роботами, кожна з яких «відповідає» новому періоду у їхній творчості, демонструючи еволюцію художнього методу авторів.

Нагадаємо

Sotheby's - один з найбільших і найстаріших в світі аукціонних будинків, який був заснований в 1744 році. Основна частина лотів аукціонного дому - це предмети розкоші і мистецтва.

Джерело: Мінфін