Глава МАГАТЕ прибув до Ірану

Іран дозволить Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) обслуговувати камери спостереження на своїх ядерних об’єктах. Про це повідомляють в прес-службі МАГАТЕ.

Такої згоди сторони дійшли під час візиту генерального директора МАГАТЕ в Тегеран. Зокрема, в ході його переговорів з главою Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕІ).

«Інспекторам МАГАТЕ дозволено обслуговувати ідентифіковане обладнання і замінювати їх носії, які будуть зберігатися під спільними печатками МАГАТЕ і AEOI в Ісламській Республіці Іран», — йдеться в спільній заяві двох ядерних органів.

У свою чергу глава ОАЕІ заявив, що Тегеран надає особливого значення зміцненню довіри між Іраном і МАГАТЕ.

«У нас були конструктивні переговори, і проблеми між нами носять тільки технічний характер», — зазначив він.

Раніше ми повідомляли, що в МАГАТЕ заявили про подальше збагачення урану в Ірані. Згідно з доповіддю МАГАТЕ, Іран виробив деяку кількість збагаченого до 20 відсотків металевого урану. Це, за даними агентства, є третім кроком в чотирьохетапну плані Ірану. Четвертий передбачає виготовлення паливної пластини реактора.

Також ми писали про те, що МАГАТЕ підозрює, що Північна Корея могла перезапустити ядерний реактор у комплексі Йонбен, де, як вважають, виробляється плутоній для ядерної зброї.