Одна з країн домовилася з талібами про розвиток відносин з Афганістаном

Глава МЗС Катару домовився в Кабулі з талібами про розвиток відносин. На зустрічі були присутні майже всі члени кабінету нового уряду Афганістану.

«На цій зустрічі сторони обговорили двосторонні відносини, гуманітарну допомогу, майбутнє економічного розвитку Афганістану та міжнародну взаємодію з Ісламським Еміратом», - йдеться в повідомленні прес-секретаря політичного офісу талібів Мухаммада Наїма.

Керівництво «Талібану» подякувало уряд і народ Катару за постійну підтримку народу Афганістану «у важких обставинах».

«У свою чергу заступник прем'єр-міністра і міністр закордонних справ Катару Мухаммад бін Абдул Рахман аль-Тані наголосив на необхідності підтримки хороших відносин з Афганістаном і залучення міжнародної допомоги», - підкреслюється в повідомленні.

Міністр закордонних справ Катару в Кабулі також зустрівся в неділю з колишнім президентом Афганістану Хамідом Карзаєм і головою Вищої ради національного примирення Абдуллою Абдуллою.

Раніше бойовики радикального руху «Талібан» скасували інавгурацію тимчасового уряду Афганістану.

Зазначимо, Україна є одним із лідерів серед країн Європи за кількістю евакуйованих громадян з Афганістану. За даними ГУР, Україна евакуювала з Афганістану 700 осіб, виконавши 6 рейсів. Розвідка Міноборони показала відео операції українського спецназу в Кабулі.

Під час першого рейсу 16 серпня, український приватний літак вивіз 79 осіб з Афганістану: 8 громадян України, а також громадян Нідерландів, Хорватії, Білорусі, Афганістану. Зокрема, Україна допомогла евакуюватися з Афганістану відомій афганській режисерці Сахру Карімі.

22 серпня український військово-транспортний літак Іл-76МД Повітряних сил ЗСУ прибув до «Борисполя» із 83 пасажирами, з яких 31 громадянин України.

23 серпня український літак вивіз до України з Афганістану 98 осіб, із яких 27 українці.

28 серпня Україна виконала одразу три рейси з Афганістану. Серед пасажирів було близько 80 українців, а всього на борту цих літаків знаходилося близько 360 людей.