Тисячі жителів Берліна вийшли на демонстрацію, вимагаючи зниження цін на оренду житла

Забезпечити доступні ціни на житло - такою була головна вимога мітингувальників до політичних партій напередодні виборів до бундестагу, адже у Німеччині більшість громадян воліють знімати житло.

У суботу в Берліні пройшла демонстрація під гаслом "Житло для всіх", присвячена захисту інтересів квартиронаймачів. Про це повідомляє Deutsche welle.

Учасники акції зібралися на площі Александерплатц і рушили в західну частину міста, де і відбувся заключний мітинг. У ньому взяли участь близько 20 тисяч осіб.

Забезпечити доступні ціни на житло - такою була головна вимога мітингувальників до політичних партій напередодні виборів до бундестагу. Зокрема, учасники протесту закликали ввести по всій Німеччині заборону на підвищення квартплати, обмежити розмір квартплати в Берліні, а також передати управління здачею квартир, що належать великим житловим концернам, суспільно-правовими об'єднанням.

Координаторами заходу виступили об'єднання "Берлінський союз квартиронаймачів"(Berliner Mieterbund) і "Берлінський союз проти витіснення і божевільних квартплат" (Berliner Bund gegen Verdrängung und Mietenwahnsinn). Підтримали мітинг також "Німецький союз квартиронаймачів "(Deutscher Mieterbund) і Німецький паритетний благодійний союз (Der Deutsche Paritätische Wohlfahrtsverband - Gesamtverband e. V.).

Варто зазначити, що на відміну від інших країн Євросоюзу, де з кожних десяти жителів сім живуть у власній оселі, у Німеччині більше половини населення вважає за краще знімати житло. Причина - бажання зберігати мобільність.

Чинний канцлер Ангела Меркель виключила плани балотуватися на п'ятий термін.

Жителі Берліна в цей день зможуть також визначити новий склад земельного законодавчого органу - Палати депутатів - і взяти участь у народному голосуванні з питання про передачу під управління на суспільно-правових засадах 240 тисяч квартир, що знаходяться зараз у власності великих житлових концернів у столиці ФРН, перш за все - у власності акціонерного товариства Deutsche Wohnen AG.