Таліби запроваджують нові правила в афганських вишах

В Афганістані у вишах запроваджують нові правила, які припускають роздільне навчання чоловіків і жінок, а також строгий дрес-код відповідно до традицій ісламу в розумінні талібів.

Про це повідомив в. о. міністра вищої освіти Афганістану Абдул Баки Хаккані, пише DW.

Абдул Баки Хаккані, призначений в кінці серпня керівництвом радикального ісламістського руху «Талібан» в. о. міністра вищої освіти Афганістану, в неділю, 12 вересня, представив на пресконференції в Кабулі звід правил для вишів країни.

Згідно з цим документом, навчання в афганських університетах має проходити окремо для чоловіків і жінок. При цьому заняття у студенток повинні будуть вести, в основному, жінки. Викладачі-чоловіки в жіночій аудиторії теж допускаються, але тільки якщо вони слідують законам шаріату.

«Спільне навчання (чоловіків і жінок – ред.) суперечить принципам ісламу. З іншого боку, воно розходиться з національними цінностями і традиціями афганців», – заявив в зв'язку з цим Хаккані.

Він повідомив також, що студенти вишів повинні будуть дотримуватися суворих правил в одязі. Так, для жінок стане обов'язковим носіння хіджабу.

Очікується, що набір предметів, які підлягають вивченню в університетах, також буде переглянутий.

Як відомо, таліби, які встановили свою владу в Афганістані, не дозволять жінкам займатися крикетом чи будь-яким іншим видом спорту.