Розпочався візит Папи Франциска у Словаччині

Про це повідомляє Vatican News.

Приблизно о 15:30 місцевого часу Святіший Отець прибув до міжнародного аеропорту Братислави.

Біля трапу літака Папу Франциска зустрічала президентка Словаччини Зузана Чапутова. Діти в традиційному вбранні піднесли хліб і сіль та вручили квіти. Після представлення делегацій та військових почестей, Папа і Президентка прибули до терміналу, де провели коротку приватну зустріч у VIP-залі.

З аеропорту Святіший Отець від’їхав до Апостольської нунціатури в Братиславі, яка стане його резиденцією протягом перебування у Словаччині до середи 15 вересня.

Там Папа зустрівся з Екуменічною Радою Церков Словаччини та зі співбратами єзуїтами.

Звертаючись до представників християнських Церков країни, Папа зазначив, що ця зустріч - «знак того, що християнська віра в цій країні є - і хоче бути - насінням єдності і закваскою братства». Після суворих гонінь атеїстичного режиму в країну прийшла релігійна свобода, проте «важко жити вірою в свободі»: існує спокуса «знову стати рабом, але вже не режиму, а ще гіршого рабства - внутрішнього».

Саме на цих землях, зазначив Папа, «зародилася братська євангелізація, позначена печаттю святих братів із Солуня Кирила і Мефодія»: так нехай допоможуть вони просувати братерську єдність між нами в ім'я Ісуса.