Понад 500 мігрантів намагалися потрапити з Білорусі до Польщі цими вихідними

За останні суботу та неділю польська Прикордонна служба запобігла 509 спробам незаконного перетину кордону з Білорусі до Польщі. Затримано сімох нелегальних мігрантів. П'ятеро з них - сирійці, двоє - громадяни Сомалі, повідомила прикордонна служба Польщі Twitter.

To był pracowity weekend dla funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ujawniono łącznie 509 prób nielegalnego przekroczenia granicy z do . Strażnicy graniczni zatrzymali 7 nielegalnych imigrantów: 5 ob. Syrii i 2 ob. Somalii. Pozostałe próby zostały udaremnione.#NaStrażyGranic pic.twitter.com/djjY0s72Lg

— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) September 13, 2021

Крім того, в неділю прикордонники затримали вісьмох іноземців, які допомагали у незаконному перетині польсько-білоруського кордону. Це п'ятеро громадян Сирії з німецькими та бельгійськими посвідками на проживання, двоє громадян Єгипту з польськими картами проживання та один громадянин Нідерландів.

Польща та Європейський Союз вважають збільшення числа мігрантів на польсько-білоруському кордоні результатом політики Аляксандра Лукашенки, який намагається дестабілізувати ситуацію на заході Європи.

Польські прикордонники стоять навколо групи мігрантів з Афганістану, які опинилися на кордоні біля міста Горний Уснар

Від 2 вересня в прикордонній смузі на межі з Білоруссю, тобто в частині Підляського та Люблінського воєводств Польщі, діє надзвичайний стан. Його запроваджено на 30 днів у 183 населених пунктах. Представники уряду обґрунтовують необхідність введення надзвичайного стану ситуацією на кордоні з Білоруссю - «гібридною війною» режиму Лукашенки та військовими навчаннями «Запад», які розпочалися 10 вересня.