У Кремлі прокоментували заяву Лукашенка про розміщення російських ЗРК С-400

Під час розмови з журналістами 13 вересня представники ЗМІ попросили Пєскова прокоментувати заяву Олександра Лукашенка про плани отримання російських систем С-400.

«Це питання доцільності з точки зору забезпечення спільних інтересів безпеки двох держав та однієї союзної держави. Керівництво прийме рішення ", - сказав Песков.

Він не зміг відповісти на питання про умови можливої ​​поставки систем С-400.Пєсков також не відповів на питання, чи будуть російські екіпажі обслуговувати систему у разі розміщення С-400 у Білорусі.

«Тема військово-технічного співробітництва постійно присутня під час російсько-білоруських контактів на найвищому рівні. Ця співпраця також буде розвиватися », - сказав Песков.

Нагадаємо, 12 вересня Лукашенко оголосив, що перелік зброї, яка буде поставлена ​​до Білорусі з Росії до 2025 року, узгоджений. Він обґрунтував необхідність комплексів С-400 наступним чином:

«Як ви знаєте, ми також додали південний напрямок. Ми обговорювали цю тему з білоруськими та російськими генералами. Починаємо готуватись з півдня. І що ще буде ... Ми повинні підготуватися - 1200 кілометрів кордону з Україною. Тому нам доведеться закрити цей периметр. І ми просто говорили про те, що С-400 буде для нас на місці ».

Після цього білоруський опозиціонер Франак Вячорка відреагував на заяви Лукашенка, зроблені в ході навчань, зокрема щодо наміру розмістити російські С-400 на кордоні з Україною.

Такі заяви, на думку опозиційного політика, можуть свідчити, що Лукашенко розглядає кордон з Україною як новий рубіж, а Україну як напрям військового протистояння. Також Вячорка вказує на можливість спільного білорусько-російського військового альянсу проти України.