ООН звинуватила талібів у вбивстві колишніх силовиків Афганістану та обмеженні прав жінок

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет звинуватила ісламістський рух «Талібан» у жорстоких злочинах в Афганістані — є достовірні дані, що вони вбивають колишніх співробітників афганських силових структур.

Про це Бачелет повідомила перед відкриттям Конференції ООН з надання допомоги Афганістану в понеділок, 13 вересня, у Женеві, повідомляє Deutsche Welle.

За її словами, деяких співробітників колишнього афганського уряду знаходять мертвими, інших, а також членів їх сімей, викрадають. Бачелет звинуватила «Талібан» у систематичному проведенні облав в пошуках супротивників, обмеження прав дівчаток і жінок і витіснення жіночої частини афганського населення з суспільного життя.

Бачелет звинуватила «Талібан» у систематичному проведенні облав в пошуках супротивників, обмеження прав дівчаток і жінок і витіснення жіночої частини афганського населення з суспільного життя.

Нагадаємо, що «міністр освіти руху» «Талібан» Абдул Бакі Хаккані оголосив про низку нових обмежень на освіту жінок і дівчаток в Афганістані.

У майбутньому «Талібан» буде застосовувати гендерну сегрегацію в університетах країни, виходячи з переконання, що спільне навчання не є «ісламським».

Представник бойовиків «Талібану», що контролює владу в Афганістані, заявив, що «жінки не можуть бути міністерками» і «повинні народжувати».

Попри обіцянки «Талібану» створити інклюзивний уряд, насправді допускаються тільки чоловіки. Таліби також уже заборонили жінкам займатися спортом, а студенток зобов’язали носити нікаби та навчатись окремо від чоловіків.

15 серпня 2021 року бойовики руху «Талібан» почали «мирне захоплення» столиці Афганістану — Кабул, яке завершилося повним переходом влади до бойовиків. Президент Ашраф Гані втік до Ташкента, а пізніше вибачався перед афганським народом та пояснював, чому вчинив саме так.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS