За 2020 рік у світі вбили понад 200 екозахисників — звіт

У 2020 році у світі вбили щонайменше 227 активістів-екозахисників. Роком раніше вбили на 25 активістів менше.

Про це йдеться у доповіді неурядової організації Global Witness.

"У 2020 році ми зафіксували 227 смертельних нападів — в середньому понад чотири людини на тиждень. Це найнебезпечніший рік за всю історію для людей, які захищають свої будинки, землю та засоби до існування, а також екосистеми, життєво важливі для біорізноманіття та клімату", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що випадки смертей відбуваються на тлі залякувань, переслідувань, та сексуального насильства. Водночас там додають, що з високою ймовірністю цифри занижені, і багато нападів на захисників залишаються незареєстрованими.

У 2020 році понад половина нападів відбулися у Колумбії, Мексиці та Філіппінах. Зокрема другий рік поспіль найбільша кількість фіксується у Колумбії (у 2020 році вбили 65 захисників землі та навколишнього середовища), а у Мексиці задокументували 30 смертельних атак (що на 67% більше, ніж у 2019 році), а на Філіппінах — 29.

Також організація опосередковано звинувачує у причетності до вбивств великі корпорації, зацікавлені в нестримної експлуатації природних ресурсів.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!