У Чехії визначилися, як далі бути з афганськими талібами

Влада Чехії точно не повинна визнавати уряд «Талібану» в Афганістані, але комунікувати з талібами доведеться.

Про це заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Якуб Кульганек, повідомляє Euractiv.

«Від імені Чехії я говорю: давайте у жодному разі не визнавати талібів. Але, очевидно, що нам потрібно якось спілкуватися з ними», - зазначив Кульганек у коментарі ЗМІ.

Чеський міністр підкреслив, що ЄС повинен прийняти єдину позицію в цьому питанні, як і запропонували міністри закордонних справ блоку на початку цього місяця.

«Талібів слід оцінювати за тим, що вони роблять, а не за тим, що вони говорять. Я думаю, що нам все одно доведеться комплексно оцінювати, як нова влада буде ставитися до свого афганського народу», - сказав чиновник.

Нагадаємо, 15 серпня бойовики ісламського радикального руху «Талібан» оточили Кабул і почали без бою заходити в столицю Афганістану. Рух заявило, що контролює всю територію країни, а 19 серпня нова влада проголосила створення Ісламського емірату Афганістан.

31 серпня США завершили 20-річну місію в Афганістані і повністю вивели війська з країни. Також Вашингтон призупинив дипломатичну присутність в Афганістані та буде проводити операції з території Катару.

Рада Безпеки ООН 30 серпня ухвалила нову резолюцію щодо ситуації в Афганістані. У документі Радбез вимагає від «Талібану» дозволити афганцям безперешкодно залишати країну. Рада Безпеки очікує, що таліби будуть дотримуватися своїх обіцянок та інших зобов’язань, зокрема прав людини, особливо прав жінок, дітей і меншин.

Країни-члени ЄС на початку вересня висунули п’ять умов для посилення взаємодії з «Талібаном», погодившись створити спільну громадянську присутність Європи в Кабулі. Водночас, у Брюсселі заявили, що не поспішатимуть із визнанням влади талібів у країні.