Хорватія вперше проводить електронний перепис населення

У Хорватії почався електронний перепис населення - його вперше проводять повністю в цифровому форматі. Про це повідомляє Večernji List у понеділок, 13 вересня.

"З сьогоднішнього дня до 17 жовтня триватиме перепис населення, домашніх господарств і квартир - найповніше і найкомплексніше статистичне дослідження, яке вперше проводитимуть "не на папері", тобто повністю цифрове, у два етапи", - сказано в матеріалі.

У рамках першого етапу (до 26 вересня) громадяни можуть самостійно вносити в анкету дані про свою квартиру і домашнє господарство шляхом самоперевірки, і вона міститиме разом 60 питань, на які має відповісти одна людина з домашнього господарства.

На другому етапі (до 17 жовтня) перепис проводитимуть реєстратори на місцях шляхом особистого опитування. Через портативні комп'ютери вони складуть список усіх переписних одиниць, яких не було внесено в список раніше. Водночас під час перепису не підраховуватимуть громадян, які проживають за кордоном.

"Мета перепису не в тому, щоб підрахувати всіх громадян країни у світі, а підрахувати населення, яке проживає в країні, відповідно до строго визначеними міжнародними позначеннями", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що перші результати опублікують не пізніше ніж через 60 днів після закінчення перепису.

Нагадаємо, що в ООН наполягають на перепису населення в Україні. Останній перепис населення країна проводила в 2001 році. Пізніше Україна пропустила серію переписів по всьому світу в 2010 році.

При цьому перепис населення в Україні планують на 2023 рік. На підготовку до проведення перепису населення України в 2023 році планують виділити близько 83 млн грн.