Польща не збирається продовжувати контракт з Ґазпромом після 2022 року

Уповноважений польсього уряду в справах стратегічної енергетичної інфраструктури заявив, що Польща не продовжить контракту з російським монополістом.

Усе вказує на те, що 1 жовтня наступного року газ до Польщі надходитиме газопроводом Baltic Pipe, - заявив у понеділок, 13 вересня уповноважений уряду в справах стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський. - Ми не продовжимо контракту з російським Ґазпромом, - додав він, повідомляє Польське радіо.

Пйотр Наїмський в ранковому ефірі католицьких радіостанцій Siódma9 зазначив, що Польща муситиме це вугілля «чимось» замінити. «Частково будемо замінювати газом, кількість газу, який використовуватимемо в Польщі, буде рости - не на 100 відсотків, а на 50 відсотків до 2030 року», - сказав він.

Уповноважений уряду Пйотр Наїмський запевнив, що Польща не стане залежною від російського постачання. «Російський контракт закінчується наступного року (з Ґазпромом - PAP), і, звичайно, ми не будемо його продовжувати».

Контракт між польською компанією PGNiG та Ґазпромом закінчується 31 грудня 2022 року.

На думку Пйотра Наїмського, підключення до польської газової системи, які створює компанія Gaz-System, «дозволять імпортувати необхідну для польської економіки, для всіх споживачів кількість газу з інших джерел, ніж російські».

Кажучи про газопровід Baltic Pipe, Пйотр Наїмський заявив: «усе сьогодні вказує, що 1 жовтня наступного року до Польщі надійде газ маршрутом Baltic Pipe».

«Ми - на останньому етапі реалізації стратегії диверсифікації напрямків та джерел постачання газу до Польщі», - сказав Наїмський. За його словами, «це - мета наших дій, і я переконаний, що наступного року зможемо сказати, що мети досягнуто».

Baltic Pipe - це стратегічний проєкт, який має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на данський та польський ринки та до кінцевих споживачів у сусідніх країнах. Газопровід зможе транспортувати до Польщі 10 мільярдів кубометрів природного газу на рік та 3 мільярди кубометрів з Польщі до Данії. Інвесторами є оператори: данський Energinet та польський Gaz-System.