Таліби оголосили нові заборони для жінок: студентів університетів розділять

Рух "Талібан" в Афганістані оголосив про нові правила освіти жінок і дівчаток. Вони містять гендерну сегрегацію та ісламський дрес-код, розглядаються також інші теми.

Про це заявив міністр освіти талібів Абдул Бакі Хаккані на пресконференції 12 вересня, повідомляє DW.

Так, гендерна сегрегація буде насаджуватися в університетах країни через те, що послідовники руху переконані: спільне навчання не є ісламським.

"Спільне навчання суперечить принципам ісламу, національним цінностям, а також звичаям і традиціям афганців", – сказав Хаккані.

За його словами, кампуси в університетах і місця для сидіння повинні бути розділені за статевою ознакою, класи – розділені посередині. Також необхідно встановити альтернативний час занять.

Також таліби висловили надію, що дівчаток будуть вчити жінки, а якщо це неможливо – чоловіки можуть навчати студенток, але заняття повинні відповідати жорсткій інтерпретації бойовиків шаріату або ісламського права.

Крім того, хіджаб або головні убори будуть частиною обов'язкового дрес-коду. Однак міністр не уточнив, чи включає це покриття обличчя нікабом.

Хаккані наголосив, що не хоче переводити час на 20 років у минуле, коли востаннє правили таліби і жінкам не дозволялося ходити в школу, але сказав, що вони "почнуть будувати на тому, що існує сьогодні".

Нагадаємо, 11 вересня в Кабулі відбувся мітинг прихильниць ісламістського руху "Талібан". Студентки місцевого університету підтримали обов'язкове носіння хіджабу і роздільне від чоловіків навчання. Підконтрольне бойовикам новинне видання опублікувало ролик, на якому видно демонстрацію жінок у бурках, що закривають їхні обличчя.

Як повідомлялось:

Таліби заборонили жінкам в Афганістані займатися професійним спортом, оскільки вважають, що він "не розглядається як щось важливе для жінок".

екстремісти "Талібану" в Афганістані вбили жінку на восьмому місяці вагітності. Вона працювала наглядачкою в одній з в'язниць.