На парламентських виборах у Норвегії перемогла ліва опозиція – ЗМІ

Лондон. 14 вересня. ІНТЕРФАКС – На парламентських виборах, що відбулися в Норвегії, перемогу здобула Робоча партія на чолі з Йонасом Гара Стере, повідомляють ЗМІ з посиланнями на результати підрахунку 97% голосів виборців.

Нинішній прем’єр-міністр країни Ерне Сульберг визнала поразку Консервативної партії, яка керувала країною протягом восьми років, і привітала опонента з перемогою.

Як очікується, п’ять опозиційних партій мають зайняти 104 із 169 місць у парламенті, з яких 88 місць займатиме Робоча партія. Цього достатньо, щоб контролювати консервативну коаліцію.

До коаліції увійдуть партії, які виступають за припинення видачі нових ліцензій на розвідку родовищ нафти та газу в країні.

Майбутній прем’єр-міністр Йонас Гара Стере раніше дав зрозуміти, що компромісним варіантом, який полегшить формування коаліції, може стати збереження буріння на вже розвіданих родовищах, повідомляє агентство Bloomberg. Стере наголошував, що він не хоче передчасно згортати нафтовий сектор країни, що є найбільшим у Західній Європі.