На станції Фукусіма-1 пошкоджені фільтри очищення води

На аварійній атомній електростанції "Фукусіма-1" в Японії майже всі фільтри системи очищення радіоактивної води пошкоджено.

Компанія-оператор АЕС Терсо виявила несправності ще в кінці серпня, однак її представники заявили, що пошкодження не загрожують навколишньому середовищу. При цьому несправності виявили у 24 складових системи з 25, передає NHK.

Через інформацію про несправність, японське відомство із ядерного регулювання звинуватило Терсо у неналежному управлінні.

Що відомо 11 березня 2011 року землетрус і цунамі призвели до найбільшої аварії на японській атомній електростанції "Фукусіма-1". Аварія, внаслідок якої розплавилася активна зона реакторів відразу на трьох енергоблоках та спричинила вибух, стала наймасштабнішою в атомній енергетиці після трагедії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Понад 18 000 людей загинули. У квітні 2021 року Японія схвалила план скидання до моря понад одного мільйона тонн забрудненої води зі зруйнованою атомної електростанції Фукусіма. Екологічна організація Greenpeace попередила, що забруднена вода, яку планують скинути в море з атомної електростанції "Фукусіма-Даїті", містить небезпечно високий рівень радіоактивного вуглецю. Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!