Іспанія підвищила мінімальну зарплату

Іспанія продовжує підвищувати мінімальну заробітну плату. Робиться це для того, щоб зменшити розрив між багатими й бідними.

Міністр економіки Надія Кальвіньо заявила, що Іспанія дотримується своєї стратегії підвищення мінімальної заробітної плати для подолання зростаючого розриву багатства в країні на тлі найшвидшого прискорення інфляції за майже десятиліття.

“Це важливий інструмент для зменшення нерівності, яка зросла в нашій країні за останні роки”, – сказала Кальвіньо, яка також займає посаду віце-прем’єр-міністра, в інтерв’ю Bloomberg Television.

Минулого року економіка Іспанії скоротилася майже на 11%.

Як в Україні. Нагадаємо, що нині мінімальна зарплата в Україні становить 6000 грн. А з 1 липня в Україні підвищився прожитковий мінімум. Від його розміру залежать всі соцвиплати. Відповідно, зросла допомога з безробіття.

Розмір допомоги з безробіття — чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб. З 1 липня це 2379 грн.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що наступного року мінімальну зарплату в Україні збільшать до 7700 грн. «Це буде пріоритетом і вже буде визначено при формуванні бюджету на 2022-2024 роки. Гроші для збільшення цих виплат є», – зазначав Марченко.