У книгах основних кандидатів на канцлера Німеччини, виявили плагіат

Німецький експерт з виявлення плагіату Штефан Вебер проаналізував книги трьох основних кандидатів у канцлери Німеччини і знайшов запозичення без посилань у всіх роботах.

Як повідомляє видання Bild, найбільше плагіату виявлено в книзі кандидата від «зелених» Анналени Бербок, яка була написана в 2021 році. Експерт називає цю книгу «бездонною бочкою» і стверджує, що перестав вести підрахунок після виявлення нібито 100 запозичених пасажів.

У виданій у 2009 році книзі кандидата від консерваторів – Арміна Лашета - знайдено 17 місць, де запозичення не було забезпечено посиланнями. У роботі представника соціал-демократів Олафа Шольца, опублікованій у 2017 році, Вебер нарахував три пасажі, де текст автора з незначними змінами збігається з текстами інших джерел.

Про сліди плагіату в роботах Бербок і Лашета повідомлялося раніше. Політики частково визнали помилки. Про точну кількість некоректно процитованих пасажів, раніше інформації не було.

Нагадаємо, вибори до Бундестагу відбудуться 26 вересня.

Партія «Християнсько-демократичний союз» обрала нового керівника – ним став прем’єр-міністр німецької федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет. Його вважають наступником Ангели Меркель на посаді канцлера Німеччини.

Кандидат у канцлери від Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), чинний міністр фінансів Олаф Шольц, не виключає альянсу з Лівою партією, що відома своєю проросійською позицією.

Також Соціал-демократи запропонували Партії «Зелених» створити після виборів правлячу коаліцію.

Раніше німецька правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» ухвалила програму, з якою піде на вибори. Вона передбачає вихід країни з Європейського союзу.