У Х'юстона проблеми, шторм "Ніколас" наближається до міста

Тропічний шторм "Ніколас", наближаючись до узбережжя США, перетворився в Мексиканській затоці в ураган і направляється до міста Х'юстону. Він несе з собою вітри швидкістю 120 км / год, проливні дощі і штормові хвилі на морі.

Влада закликала місцевих жителів по можливості залишатися вдома. До вечора понеділка кілька доріг приблизно в 1,5 годинах їзди від Х'юстона були закриті через повінь. Метеорологи попереджають, що на південному сході Техасу може випасти до 50 см опадів. Очікується, що з вівторка Ніколас почне слабнути, продовжуючи свій рух на північний схід.

"Штат самотньої зірки" звичний до штормів і ураганів. Але з потеплінням поверхні Світового океану, на думку вчених, ці явища стають все більш потужними і ризик для прибережних спільнот, які стають жертвами повеней і руйнувань, росте.

За даними PowerOutage.us, у Техасі було зареєстровано понад 360 000 відключень електроенергії.

Президент США Джо Байден оголосив надзвичайну ситуацію в Луїзіані.

Це відбувається лише через кілька тижнів після того, як ураган "Іда" - п'ятий за силою, коли -небудь обрушився на материк США - вбив десятки людей і залишив без електроенергії більше мільйона жителів Луїзіани.

Національний центр ураганів США заявив, що Ніколас "продовжував повільно переміщатися вглиб країни і ослаб за останні кілька годин".

Але в центрі попередили, що "можливі небезпечні для життя наслідки повені, особливо в сильно урбанізованих столичних районах", і Національна метеорологічна служба назвала це "ситуацією, що загрожує життю".

"Ми хочемо переконатися, що ця буря нікого не застане зненацька", - сказав на прес -конференції губернатор Луїзіани Джон Бел Едвардс.

Він попередив, що дренажні системи, які все ще засмічені після урагану Іда, можуть викликати повені.

Більше 119 000 будинків і підприємств залишаються без електроенергії в Луїзіані через Іду, додав він.