Польща має намір відмовитись від російського газу до 2023 року

Повноважний представник уряду Польщі в області стратегічної енергетичної інфраструктури Петр Наїмський підтвердив, що Польща стане незалежною від поставок російського газу з 2023 року, передає «Європейська правда».

Він висловив надію на те, що газопровід Baltic Pipe буде повністю введений в експлуатацію з 1 жовтня 2022 року.

«Ми не будемо продовжувати контракт з російським "Газпромом"», – додав він.

Польща перебуває в процесі диверсифікації джерел енергії. Газифікація – важливий процес, що обмежує залежність країни від вугілля. «Обсяг газу, який ми будемо використовувати в Польщі, виросте приблизно на 50% до 2030 року або невдовзі після цього», – додав Наїмський.

За його словами, оскільки польська компанія Gaz-System будує інтерконнектори в сусідні країни, це дозволить імпортувати «весь необхідний для економіки обсяг газу з інших джерел, окрім Росії».

Baltic Pipe – це проект газопроводу, що з'єднує норвезькі газові родовища з Данією і Польщею. Після введення в експлуатацію потужність з транспортування газу складе 10 мільярдів кубометрів на рік.

Нагадаємо, Федеральне мережеве агентство Німеччини (Bundesnetzagentur) заявило, що отримало документи на сертифікацію Nord Stream 2 AG.

Газпром заявив про завершення будівництва трубопроводу «Північний потік-2».

Раніше повідомлялося, що польський оператор почав прокладку Baltic Pipe в Балтійському морі.