На Фарерських островах мисливці провели традиційне полювання на дельфінів. Вбили близько 1500 особин

Про це заявила природоохоронна організація Sea Shepherd.

Полювання влаштували на атлантичних білобоких дельфінів. Його учасники катерами і гідроциклами загнали тварин на мілководдя поблизу пляжу у селі Скалафьордур і вбили 1428 особин.

У Sea Shepherd заявили, що це найбільше полювання на дельфінів на Фарерських островах, де традиційно дозволений китобійний промисел. За даними організації, до цього наймасовішим вважалося вбивство 1200 чорних дельфінів в 1940 році.

У Sea Shepherd допускають, що полювання 12 вересня стало найбільшим вбивством китоподібних, коли-небудь зареєстрованим у світі. На Фарерських островах поширена традиція полювання на китів, в якій можуть брати участь представники місцевих громад. Організація Sea Shepherd, яка з 1980-х виступає за її заборону, зазначила, що нинішнє полювання було нелегальним. Організатор такого традиційного полювання не знав, що 12 вересня збираються вбивати дельфінів, кажуть активісти.

Багато учасників не мали ліцензії, яку на Фарерських островах видають людям, які пройшли навчання, як швидко вбивати дельфінів. Фотографії та відеозаписи, зняті в ту ніч, показують, що багато поранених дельфіни, викинуті на берег, залишалися живі і продовжували ворушитися. Також кадри демонструють, що деякі дельфіни отримали поранення від гребних гвинтів моторних човнів, через що повільно і болісно вмирали. Що це за традиція?

Забій є традицією на архіпелазі з IX століття, і фарерців вважають м'ясо китів і дельфінів важливою частиною свого раціону і культури.

Він вважається прикладом китобійного промислу аборигенів і є єдиним прикладом, який досі проводять в Західній Європі.

Але ця щорічна практика піддається різкій критиці за те, що вона варварська.

Зазвичай м'ясо китів і дельфінів, убитих під час такого полювання, ділять між учасниками полювання, а решту віддають місцевим жителям. Але в цей раз, вказує Sea Shepherd, м'яса виявилося так багато, що його стали пропонувати жителям інших територій в надії, що його не доведеться викидати.