Північна Корея запустила у Японське море балістичні ракети. Це вже друге випробування зброї за тиждень

Про це повідомляє The Korea Times із посиланням на Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї (JCS).

Південнокорейські військові заявили, що 15 вересня зі сторони Північної Кореї були запущені ракети невпізнаваного типу. Розвідка Південної Кореї та США наразі аналізують додаткову інформацію про запуск ракет. Крім того, прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа назвав запуск ракети «обурливим» і таким, що загрожує безпеці регіону. У Японії припустили, що це були балістичні ракети, пише BBC. Незрозуміло, куди ці ракети направлялись та яка їхня дальність польоту. Випробування балістичних ракет суперечать резолюціям ООН для стримування ядерних розробок КНДР.

Збільшення активності

За цей тиждень Північна Корея вже вдруге випробовує зброю. У понеділок, 13 вересня, Пхеньян заявив про успішне випробування нової крилатої ракети, яка здатна вразити ціль за 1500 кілометрів. ООН не забороняє випробування крилатих ракет, оскільки вони вважаються менш небезпечними, ніж балістичні. Наприклад, мають менше дальність польоту. Але крилаті ракети теж становлять небезпеку, оскільки вони летять по відносно прямій траєкторії й на малих висотах, що ускладнює їхнє виявлення. На думку фахівців, крилаті ракети також можуть нести ядерні боєголовки. Північна Корея наразі стикається з дефіцитом продовольства та економічною кризою, через що в експертів є питання, звідки в країни ресурси на розробку та випробування зброї. Країна навіть припинила більшість контактів із Китаєм, який підтримував КНДР, щоб стримати пандемію. Загроза з боку КНДРПопри санкції, КНДР періодично випробовує нові ракети та заявляє про успіхи своєї ядерної програми. Ця країна розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спочатку їй активно допомагали Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.

Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно невідомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, йдеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як там заявляють, можуть досягти території Сполучених Штатів.

Лідер КНДР Кім Чен Ин стверджує, що ядерна програма Північної Кореї є гарантією її вічної безпеки й захищеності від ворогів.