Є перші ознаки переміщення Аль-Каїди в Афганістан. І це лише початок, – ЦРУ

Американські спецслужби бачать перші ознаки того, що бойовики Аль-Каїди почали повертатися в Афганістан.

Як повідомляють "Факти.ICTV", про це під час пресконференції заявив заступник директора Центрального розвідувального управління Девід Коен, інформує UAINFO.org.

"Ми вже починаємо бачити деякі ознаки можливого переміщення Аль-Каїди до Афганістану. Але це тільки початок, тому ми будемо дуже уважно стежити за цим", – зазначив він.

За оцінками американської розвідки, Аль-Каїді знадобиться від одного до двох років, щоб відновити здатність нести загрозу для США.

Читайте також: "Світу загрожує вибух розповсюдження радикальної ідеології за прикладом "Талібану", – експерт

Побоювання, що терористичне угрупування Аль-Каїда може відродитися після виведення військ США з Афганістану, ще за два дні до захоплення талібами країни повідомляв міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

За його словами, держави, які не реалізувалися, є благодатним ґрунтом для таких людей.

Аль-Каїда – терористичне угруповання, яке зародилося наприкінці 1980-х років.

Її учасники організували безліч терактів по всьому світу, зокрема теракти 11 вересня 2001 року, під час яких були зруйновані будівлі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, а також пошкоджено будівлю Пентагону.

Тоді загинули майже 3 тис. осіб. Лідер Аль-Каїди Усама бен Ладен був убитий під час операції американських спецпідрозділів за наказом президента США Барака Обами.

15 серпня угруповання Талібан захопило всі великі населені пункти Афганістану та столицю Кабул.