На Фарерських островах провели традиційне полювання на дельфінів: вбито 1500 особин

На південному сході Фарерських островів на вихідних відбулося традиційне полювання на дельфінів. Загинули приблизно 1500 особин, а вода в затоці стала червоною від крові. Активісти заявляють, що це наймасовіше таке полювання за всю історію спостережень.

Про це заявила природоохоронна організація Sea Shepherd.

Полювання влаштували на атлантичних білобоких дельфінів. Його учасники катерами й гідроциклами загнали тварин на мілководдя поблизу пляжу в селі Скалафьордур і вбили 1428 особин.

У Sea Shepherd заявили, що це найбільше полювання на дельфінів на Фарерських островах, де традиційно дозволений китобійний промисел. За даними організації, до цього наймасовішим вважалося вбивство 1200 чорних дельфінів у 1940 році.

У Sea Shepherd допускають, що полювання 12 вересня стало найбільшим убивством китоподібних, коли-небудь зареєстрованим у світі.

На Фарерських островах поширена традиція полювання на китів, у якій можуть брати участь представники місцевих громад.

Організація Sea Shepherd, яка з 1980-х виступає за її заборону, зазначила, що нинішнє полювання було нелегальним. Організатор такого традиційного полювання не знав, що 12 вересня збираються вбивати дельфінів, кажуть активісти.

Багато учасників не мали ліцензії, яку на Фарерських островах видають людям, що пройшли навчання зі швидкого вбивання дельфінів. Фотографії та відеозаписи, зроблені тієї ночі, показують, що багато поранених дельфінів, викинутих на берег, залишалися живі й продовжували ворушитися.

Також кадри демонструють, що деякі дельфіни отримали поранення від гребних гвинтів моторних човнів, через що повільно й болісно вмирали.

Що це за традиція?

Забій є традицією на архіпелазі з IX століття, і фарерці вважають м'ясо китів та дельфінів важливою частиною свого раціону й культури. Він вважається прикладом китобійного промислу аборигенів і єдиним забійним полюванням, яке досі проводять у Західній Європі. Але ця щорічна практика піддається різкій критиці через своє варварство.

Зазвичай м'ясо китів та дельфінів, убитих під час такого полювання, ділять між учасниками, а решту віддають місцевим жителям. Але цього разу, зазначає Sea Shepherd, м'яса виявилося так багато, що його почали пропонувати жителям інших територій. Інакше м'ясо довелося би просто викинути.