Для запобігання ірраціональних вчинків: Глава генштабу США обмежував доступ Трампа до ядерної зброї

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марк Міллі, побоюючись, що президент США Дональд Трамп почне війну проти Китаю, таємно прийняв запобіжні заходи, повідомили у вівторок, 14 вересня американські ЗМІ з посиланням на копію ще не виданої книги "Загроза", написаної журналістами- розслідувачами Бобом Вудворт і Робертом Костою.

Як випливає з книги, Міллі в обхід Трампа зв'язався з китайським колегою і наказав своїм командирам не виконувати наказу Трампа про нанесення ядерного удару по Китаю, якщо такий надійде. У перший раз Міллі зв'язався з китайським генералом Лі Зуоценом 30 жовтня 2020 року - за кілька днів до виборів президента США і сказав йому: "Генерал Лі, я вас запевняю, що адміністрація США стабільна і все буде в порядку. Ми не будемо на вас нападати або проводити проти вас будь-які військові операції ".

Через два місяці, після того, як прихильники Трампа на початку січня штурмували будівлю Конгресу США, Міллі знову подзвонив Лі, щоб запевнити його в тому, що "ми на сто відсотків стабільні і все добре". Щоб заспокоїти Китай, Міллі навіть розпорядився про відстрочку американських військових навчань. Він також наказав своїм командирам не виконувати наказу Трампа про нанесення ядерного удару без консультацій з ним і з метою запобігання ірраціональних вчинків екс-президента радився з керівництвом ЦРУ і АНБ.

Пентагон відмовився від коментарів. Книга "Загроза" надійде в продаж 21 вересня.

Тим часом Дональд Трамп 14 вересня випустив заяву, в якій різко розкритикував Міллі за хаотичне виведення американських військ з Афганістану. "Я вважаю, що йому буде пред'явлено звинувачення про державну зраду, оскільки він вів переговори зі своїм китайським колегою за спиною президента", - заявив Трамп.

При цьому колишній президент США спростував твердження про можливі плани завдати удару по Китаю. Трамп, слова якого наводить видання The Hill, заявив, що книга була "сфабрикована слабким і неефективним генералом разом з двома авторами, яким я відмовився давати інтерв'ю, тому що вони пишуть вигадка, а не факти". За його словами, він "ніколи навіть не думав про напад на Китай - і Китай це знає".

"Люди, які сфабрикували цю історію, хворі і божевільні, і люди, які її друкують, такі ж ...", - додав Трамп.