Боррель наголосив на необхідності діалогу між "Європейським союзом" і талібами

В Європейського Союзу немає іншого виходу, окрім як співпрацювати з новою владою Афганістану. Про це заявив ЄС Жозеп Боррель в Європейському парламенті, повідомляє "Європейська правда".

За словами глави дипломатії Європейського Союзу, Брюсель найближчим часом буде схиляти до об’єднання уряди країн ЄС задля вирішення питання організації дипломатичної присутності у Кабулі і подальших переговорів із представниками Талібану: "Афганська криза не закінчилася. Щоб мати будь-який шанс вплинути на події, у нас немає іншого виходу, окрім як співпрацювати з талібами".

Щоб відновити гуманітарну допомогу та встановити дипломатичні зв’язки із талібами, які 15 серпня 2021 року взяли під свій контроль Афганістан, міністри закордонних справ ЄС встановили конкретні умови, зокрема повага до прав людини та, беззаперечно, до жінок. "Можливо, це чистий оксиморон говорити про права людини, але це те, про що ми повинні їх спитати", - сказав Боррель.

Нагадаємо, 15 квітня Джо Байден заявив, що американські війська виведуть із території Афганістану до кінця 2021 року і це завершить 20-річну війну. Але вже за чотири місяці, 15 серпня, ЗМІ вибухнули новиною про те, що президент Афганістану Ашаф Гані виїхав з країни одразу після того, як таліби захопили Кабул. 17 серпня віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех оголосив себе в. о. гаранта країни та закликав боротися проти "Талібану".

ASPI news раніше повідомляло, що МЗС розглядає можливість розміщення трьох тисяч біженців з Афганістану в Бучанській колонії. Також ми публікували коментар політтехнолога Тараса Чорновола щодо майбутнього українсько-американських стосунків на прикладі Афганістану.