Франція пригрозила вивести свої війська з Малі, якщо місцева хунта розпочне співпрацю з «вагнерівцями»

У Франції розкритикували ймовірну співпрацю керівної хунти Малі та російських «вагнерівців». Кажуть, що ці речі несумісні з французькою військовою присутністю у країні.

Про це сказав міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, повідомляє Reuters.

Посадовець заявив, що ПВК «Вагнера» — це ополчення, яке в Сирії та Центральноафриканській Республіці здійснювало зловживання і порушення, що не відповідають ніяким угодам: «І тому воно є несумісним з нашою присутністю».

Як повідомляють джерела Reuters, ПВК «Вагнера» та керівна хунта Малі уклали угоду, у межах якої найманці будуть навчати малійських військових забезпечувати охорону високопосадовців.

За інформацією джерел Reuters, Франція і справді думає про виведення своїх збройних сил з Малі, якщо така співпраця розпочнеться. Крім того, Париж почав кампанію, у межах якої хоче завадити хунті укласти угоду з «вагнерівцями».

Як пише Reuters, Франція стурбована тим, що прибуття російських найманців підірве її десятирічну контртерористичну операцію проти «Аль-Каїди» і повстанців, пов'язаних з «Ісламською державою».

Малі є колишньою колонією Франції. Задля підтримання порядку Париж зберігає у цій країні свій військовий контингент. А втім, у липні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що його країна планує скоротити кількість своїх військових у Малі.

Як відомо, у травні у Малі стався держпереворот, унаслідок якого до влади прийшли військові. Це був вже другий переворот у країні за рік.

ПВК «Вагнера» — назва приватної військової компанії, про яку вперше стало відомо у 2014 році після участі її найманців у війні на Донбасі на боці бойовиків. Відтоді сліди ПВК помічали в Сирії, Лівії, Мозамбіку, Центральноафриканській Республіці тощо. Офіційно Пригожин і Росія заперечують існування «Вагнера».

У серпні 2020 року Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те, що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі. А через три дні в інформаційному просторі України почали активно обговорювати версію про те, що «візит» бойовиків «Вагнера» до Білорусі був нібито операцією українських спецслужб для їхнього затримання.