Польща має намір відмовитись від поставок газу з Росії вже з 2023 року

Польща відмовиться від достачання газу з Росії з 2023 року. Влада країни вважає, що газопровід Baltic Pipe повністю забезпечить її потреби. Введення цього об'єкту в експлуатацію очікується у 2022 році.

Польща не буде продовжувати контракт з "Газпромом", на тлі можливого запуску газопроводу Baltic Pipe, що зв'язує норвезькі газові родовища з Польщею і Данією, c 1 жовтня 2022 року. Про це повідомив повноважний представник уряду країни в області стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмські, передає Euractiv в середу, 15 вересня.

"Польща продовжує процес диверсифікації джерел енергії - газ є основним ресурсом, здатним обмежити залежність країни від вугілля. Обсяг газу, який ми будемо використовувати в Польщі, виросте на 50% до 2030 року або невдовзі після цього", - заявив Наїмські.

За словами Наїмські, оскільки польська енергетична компанія Gaz-System займається будівництвом з'єднань газових потоків з сусідніми країнами, це дозволить забезпечити країну необхідним обсягом палива, не вдаючись до російських джерел. Балтійський газопровід являє собою об'єкт, що з'єднує норвезькі родовища газу з Данією і Польщею. Після введення в експлуатацію потужність транспортування газу складе близько 10 мільярдів кубометрів на рік. Наїмські додав, що затримки в будівництві трубопроводу були пов'язані з певними екологічними питаннями, "які тепер були вирішені нашими данськими партнерами".

Нагадаємо, що ціна на газ в Європі побила новий рекорд, досягнувши позначки в 800 доларів США за тисячу кубометрів. Також ASPI news повідомляло, що у США достатньо підстав, щоб ввести санкції проти російського "Газпрому".