У Чехії точаться суперечки щодо оприлюднення причин госпіталізації президента Земана

У Чехії експерти не прийшли до єдиної думки про те, чи має громадськість право знати причину госпіталізації президента Мілоша Земана. У той час як адвокат Земана категорично заперечує цю можливість через права на недоторканність приватного життя, консультант по відкритості державного управління Олдржих Кужілек вважає, що громадські інтереси безумовно мають пріоритет. Центральний військовий госпіталь аргументує обов'язкову секретність Законом про охорону здоров'я, повідомляє Чеське радіо.

«Сам факт того, що політик, в даному випадку президент, був госпіталізований, нехай навіть на довгий час, звичайно, не дає нікому права знати, чому», - підкреслив адвокат. «На мій погляд, право на недоторканність приватного життя явно має пріоритет. У разі політика право на інформування громадськості може мати переважно тільки у виняткових випадках, і це не той випадок », - продовжив юрист.

Олдржих Кужілек дотримується протилежної точки зору. «У випадку з президентом республіки громадські інтереси явно мають пріоритет, зокрема, щодо дуже докладної інформації про стан здоров'я. Наприклад, громадськість має право знати точні причини госпіталізації президента », - заявив Кужілек.

Нагадаємо, Земана ушпиталили у вівторок, Празький Град причину госпіталізації не коментує. Згідно сервера Aktuálně.cz, президент був там на огляді в п'ятницю, і директор медустанови рекомендував госпіталізацію. Таким чином, Земан повинен залишитися в лікарні до п'ятниці.