Польща має намір відмовитися від російського газу

Польща повністю відмовиться від російського газу до 2023-го року. Терміни окреслив представник уряду країни Петер Наїмський. Про це інформує телеканал «Перший Діловий».

Задовольняти свої енергетичні потреби Варшава планує через трубу Балтік-Пайп – газогін, який з’єднує норвезькі родовища з Данією та Польщею. Щойно його запустять в експлуатацію, труба качатиме до 10-ти мільярдів кубометрів на рік. Затримки в будівництві, що були пов’язані з екологічними питаннями, наразі вирішені, наголошує Наїмський.

До того ж, саме Балтік-Пайп з’єднуватиме Польщу з західноєвропейськими ринками – зокрема, й товарними. Нині республіка активно диверсифікує енергетичні джерела. Саме газифікація – найкращий і найшвидший шлях поступової відмови від вугілля, вважають в уряді. Обсяги споживання блакитного палива за 10-ть років зростуть удвічі.

Раніше ми писали, що дозвіл на запуск «Північного потоку-2» можуть дати в наступному році.

Нагадаємо, що Польща може почати видобувати природний газ у Західній Україні. Про це заявив польський глава уряду Матеуш Моравецький під час зустрічі із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.