Тисячі людей у Польщі протестують проти рішення, за яким законодавство країни матиме вищу силу, ніж право ЄС

Hromadske.ua

Про це повідомляють TVN24 та RMF24.

Акції протесту 10 жовтня організували у низці великих міст Польщі: Кракові, Познані, Вроцлаві, Щецині тощо. Але основна акція відбувалася у Варшаві на Замковій площі, де за даними мерії, зібралося близько 100 тисяч людей. Протести у Польщі відбувалися під гаслом «Я залишаюся в ЄС». На місці чергували десятки поліцейських автобусів.

Не обійшлося без сутичок: як вказують ЗМІ, коли учасники акції прямували до місця проведення, одну людину затримали за порушення недоторканості правоохоронця. У поліцейських, з іншого боку, влучили камінням. Протестувальників підтримували політики. Дональд Туск, співзасновник та голова партії «Громадянська платформа», закликав вийти на 18 годину у центр Варшави «всіх, хто хоче захищати європейську Польщу».

Міський голова Варшави Рафал Тшасковський заявив, що люди не дозволять «виселити себе з ЄС». А віцепрем'єр-міністр та голова Міністерства державних активів Яцек Сасін написав у Twitter: «Polexit ㅡ це винахід слабкої опозиції, яка не має інших ідей. Єдине, що їм залишається, ㅡ це лякати поляків власними мареннями».