Особистий медик Міхеїла Саакашвілі заявив про погіршення стану його здоров'я у в'язниці

Український Дощ

Особистий лікар експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі, який перебуває під арештом і оголосив голодування, заявив про різке погіршення стану здоров'я політика. За словами медика, Саакашвілі терміново необхідна госпіталізація.

«Тюремні лікарі і медперсонал є найкращими. Я півгодини з ними спілкувався про те, як пережити цю ніч. Завтра я ще раз збираюся його (Саакашвілі) відвідати. Нам, напевно, доведеться його перевезти до лікарні », - сказав Ніколоз Кіпшидзе у бесіді з телеканалом Mtavari Arkhi.

Колишнього грузинського лідера затримали 1 жовтня в Тбілісі у квартирі на проспекті Гурамішвілі після його повернення на історичну батьківщину напередодні виборів до місцевих органів влади. Відносно нього було порушено кримінальну справу про незаконне перетинання кордону країни.

Зазначалося, що Саакашвілі прибув у країну на поромі «Вільнюс» у порт Поті, після чого він побував в Абаші, Батумі, Кутаїсі та Тбілісі. Сам політик зазначив, що приїхав до Грузії через третю країну за допомогою зарубіжних друзів. Він додав, що вирішив в'їхати на територію Грузії «набагато менш комфортним способом».

Президент України Володимир Зеленський 3 жовтня нагадав, що Саакашвілі є українським громадянином, тому він особисто займеться питанням його повернення. Однак прем'єр Грузії Ірайклій Гарібашвілі підкреслив, що політик зможе повернутися в Україну лише після того, як відсидить на батьківщині весь тюремний термін.

4 жовтня експрезидент Грузії оголосив на знак протесту голодування до тих пір, поки не звільнять його і його соратників. Він заявив, що готовий пожертвувати собою заради народу.

Як розповів один з адвокатів Саакашвілі Бека Басилая, експрезиденту загрожує на батьківщині до шести років ув'язнення При цьому він додав, що команда колишнього глави держави має намір домагатися його звільнення з в'язниці за допомогою громадського тиску на владу з вимогою його помилування.

писав раніше, що депутат Верховної Ради України від проросійської партії «Опозиційна платформа - За життя» Ілля Кива назвав арешт колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі подарунком від спецслужб США російському диктатору Володимиру Путіну, а також що Саакашвілі у лісі зняв відео з розповіддю про свій непростий в'їзд до Грузії.