Німеччина розслідує причетність Лукашенка до переправлення мігрантів до Євросоюзу

Український Дощ

У Німеччині розслідують причетність самопроголошеного правителя Білорусі до контрабандної переправки мігрантів. «Для влади Німеччини ясно: білоруський диктатор Олександр Лукашенко хоче шантажувати ЄС скасуванням санкцій за допомогою організованої державою контрабанди», - повідомило німецьке видання Bild am Sonntag (BamS).

Офіційного підтвердження інформації про розслідування поки що немає, відзначає радіостанція DW, але видання Bild am Sonntag дало її з посиланням на джерела - у матеріалі, який вийшов під заголовком «Німецькі прокурори полюють за диктатором Білорусі».

За інформацією газети, «на даний час німецька влада веде розслідування проти Лукашенка як організатора».

«Все більше і більше мігрантів прибувають до Німеччини через Білорусь: тільки минулої п'ятниці федеральна поліція виявила 291 несанкціонований в'їзд на німецько-польському кордоні. Більшість з біженців були молодими людьми з Іраку і Сирії », - пише BamS, відзначаючи, що починаючи з серпня через Білорусь у ФРН прибуло майже 4000 біженців.

За даними журналістів, за пособництво в нелегальному перетині кордону кожен мігрант платить білоруській стороні близько 4000 євро.

«Довга подорож до Німеччини починається в аеропортах Багдада і Ербілі (Ірак), Дубая (Об'єднані Арабські Емірати), Бейрута (Ліван), Аммана (Йорданія), Стамбула (Туреччина), а з середини вересня 2021 року - Дамаска (Сирія) з білоруськими студентськими візами », - повідомляє видання. І зазначає, що після прибуття у Мінськ «місцеві прикордонники або міліція вивозять людей в основному до польського кордону».

Нагадаємо, наприкінці вересня на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку президенти Польщі, Литви та Латвії поклали на білоруський режим відповідальність за міграційну кризу на кордоні Євросоюзу.

11 вересня канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Білорусь допомогти мігрантам, а не відправляти їх через кордон, назвавши ці дії «гібридними атаками». Заява була зроблена під час візиту Меркель до Польщі, де через міграційну кризу ввели надзвичайний стан в районах, що межують з Білоруссю.

У свою чергу, самопроголошена білоруська влада звинувачує країни ЄС у "нелюдському поводженні з мігрантами", опускаючи інформацію про те, який маршрут біженці потрапляють до європейських кордонів.