Черговий шпигунський скандал: інженера ВМС США і його дружину звинуватили в торгівлі військовими секретами

INTV

Інженеру-ядернику ВМС США і його дружині висунули звинувачення у продажі секретної інформації про атомні підводні човни агенту ФБР, який працював під прикриттям і видавав себе за агента іноземної держави, повідомило в неділю Міністерство юстиції, повідомляє ГА.

Джонатан Тоебі і його дружина Дайана були заарештовані в суботу в Західній Вірджинії і звинувачені в порушенні Закону про атомну енергію, повідомило відомство.

Планується, що у вівторок вони постануть перед федеральним суддею в Західній Вірджинії.

Міністерство повідомило, що 42-річний Тоебі, інженер-ядерник ВМС, що мав допуск до цілком таємної інформації, в 2020 році відправив пакет з даними обмеженого доступу в невказану країну, а пізніше почав продавати секрети за десятки тисяч доларів в криптовалюті агенту ФБР, що діяв під прикриттям і видавав себе за чиновника іноземної держави.

У якийсь момент Тоебі сховав карту пам'яті з документами стосовно атомних реакторів підводних човнів в половинці бутерброду з арахісовим маслом в схованці в Західній Вірджинії, в той час як його дружина стежила за обстановкою, повідомили в міністерстві.

Карта пам'яті містила «закриті відомості військового характеру, що стосуються елементів конструкції, робочих параметрів і експлуатаційних характеристик реакторів підводних човнів класу" Вірджинія "», говориться в документах федерального суду.

Ще одна карта пам'яті була захована в упаковці жувальної гумки, повідомили в Мін'юсті.

За даними міністерства, Тоебі отримав кілька платежів в криптовалюті на загальну суму 100 тисяч доларів.

Офіційні особи повідомили, що Тоебі і його дружина, які проживають в Аннаполісі, штат Меріленд, були арештовані після того, як заклали в тайник ще одну карту пам'яті в Західній Вірджинії. У кримінальній справі йдеться, що їм були пред'явлені звинувачення в змові і «передачі даних обмеженого доступу».