У Польщі викрили «пральню» російських коштів на понад 1 млрд злотих

INTV

Агентство внутрішньої безпеки Польщі ліквідувало діяльність злочинної групи, яка займалася відмивання коштів, що надходили здебільшого із Росії, повідомляє Польське радіо.

Співробітники агентства внутрішньої безпеки затримали чергових трьох осіб, котрі займалися легалізацією злочинних коштів. Унаслідок дій, до яких причетні затримані особи, було «відмито» понад 1 млрд злотих (217 млн євро). Кошти, які вносили у компанії, що використовувалися у межах діяльності групи, надходили здебільшого із території Росії.

Особами, затриманими у вересні 2021 року, є жінка та двоє чоловіків, зокрема син одного з керівників злочинної групи. Вони діяли у межах організованої злочинної групи, яка купувала компанії в Польщі та реєструвала їх на підставних осіб. Ці компанії не здійснювали підприємницької діяльності, не здійснювали розрахунків по податках, а їхньою єдиною метою було одержання коштів, переважно з території Росії, а потім перерахування їх на наступні банківські рахунки, зокрема компаній, що працюють у Великобританії, країнах Далекого Сходу та в офшорних зонах.

Як з'ясовано у результаті проведених заходів, намір групи також полягав у легалізації вигоди, отриманої у результаті діяльності злочинної групи, інвестування коштів у придбання на терені Демократичної Республіки Конго мінеральних ресурсів, зокрема танталової руди і золота, а ціллю їх подальшого імпорту була територія Європейського Союзу, а це є порушення законодавства Євроспільноти, що встановлює зобов'язання щодо належної перевірки у ланцюгу поставок євросоюзних імпортерів олова, танталу та вольфраму, руди з них та золота, що походять із теренів, де тривають конфлікти.

Тантал - сировина, що використовується в електронній промисловості. Члени групи виїжджали на територію Демократичної Республіки Конго. Двоє із заарештованих чоловіків водночас вчинили шахрайство на шкоду особі, вводячи її в оману щодо можливості купівлі золота в Конго.

Затриманих звинуватили в участі в організованій злочинній групі, відмиванні грошей, шахрайстві та перешкоджанні провадженню. Усі троє були заарештовані судом. Від квітня 2019 року у цій справі було затримано 22 особи.