Повінь у Китаї: постраждали 2 млн людей, зупинили частину шахт і заводів

NTA

У китайській провінції Шаньсі рясні опади спричинили повінь. Понад 1,76 мільйона людей постраждали, 120 тисяч жителів провінції евакуювали. Також не працюють через негоду частина шахт та заводів. Про це повідомляє AFP.

У провінції Шаньсі, яка розташована на півночі Китаю, зазвичай суха погода, однак за останній тиждень у регіоні випала рекордна кількість опадів.

Так, у столиці провінції Тайюань за минулий тиждень випало 185,6 мм опадів, хоча 1981-2010 роках у жовтні випадало до 25 мм, передає Global Times. Загалом від негоди постраждали 1,75 мільйона жителів. Влада евакуювала 120 тисяч людей. Крім того, паводки знищили 190 тисяч гектарів врожаю та зруйнували 17 тисяч будівель. Floods have closed 60 of the 682 coal mines in Shanxi province, a region that has produced 30% of China’s supply of the fuel this yearhttps://t.co/ffJ81wGMxt

— Business Standard (@bsindia) October 11, 2021 Влада не повідомляє про кількість загиблих, за даними Global Times, внаслідок зсуву ґрунту загинули четверо поліцейських. У Шаньсі розташовують вугільні шахти та хімічні підприємства. Через негоду влада призупинила видобуток на 60 (з понад 600) вугільних шахтах, на 372 не вугільних шахтах та зупинила роботу 14 хімічних заводів.

Призупинення роботи відбувається на тлі кризи електропостачання у Китаї. Раніше у країні вже сталося відключення електроенергії, зокрема, у портах і на заводах споживання електроенергії обмежують.

Зазначимо, що Метеорологічна служба провінції 10 жовтня попередила, що найближчими днями рясні дощі триватимуть, і фермерам потрібно буде поспішати зібрати вцілілий врожай.

Нагадаємо, що Італія потерпає від повеней. Зокрема, в Римі в деяких районах перекрили дороги, в Неаполі скасували деякі потяги.

Також внаслідок погодних катаклізмів, пов’язаних зі зміною клімату, за останні 50 років загинули два мільйони людей, а загальні збитки становлять $3,64 трильйона. При цьому понад 91% з двох мільйонів смертей сталися у країнах, що розвиваються.