В Австрії склав присягу новий канцлер. Попередній пішов у відставку через звинувачення у підкупі ЗМІ

Hromadske.ua

Про це повідомляє відомство федерального канцлера Австрії. Церемонія приведення до присяги відбулася у президентському палаці у Відні. Замість Шалленберга новим міністром закордонних справ став Майкл Лінхарт. Президент Австрії Александер ван дер Беллен назвав нового канцлера досвідченим дипломатом та здібним політиком. За словами президента, доведеться важко попрацювати, щоб відновити довіру до уряду.

Відставка Курца

Лідер Австрійської народної партії Себастіан Курц оголосив про відставку 9 жовтня. Він був на посаді канцлера з 2017 року. Політик не пояснив причину своєї відставки, але останніми тижнями його закликали залишити посаду на тлі корупційного скандалу, пов’язаного з очолюваною ним партією.

6 жовтня в офісах партії, представника канцлера та уповноваженого по роботі зі ЗМІ прокуратура здійснила обшуки. Підставою стали підозри в підкупі австрійського таблоїда Sterreich для позитивного висвітлення партії Курца у 2016 році. Хто такий Александер Шалленберг?

Він син колишнього посла Австрії в Іспанії, Франції та Індії Вольфгана Шалленберга. В МЗС Австрії Александер почав працювати у 1997 році. Зокрема він був речником міністерки закордонних справ Урсули Плассник (2006). Коли міністром закордонним справ був Себастіан Курц, у 2013-му Шалленберга призначили керівником штабу з питань стратегічного зовнішньополітичного планування. А за три роки чиновник керував європейським відділом відомства. Шалленберг став міністром закордонних справ у 2019 році. Його вважають сильним союзником Курца, пише BBC.