Глава Мін'юсту Грузії спростовує інформацію про різке погіршення стану здоров'я Саакашвілі

Інтерфакс-Україна

Міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе заявляє, що екс-президенту Міхеілу Саакашвілі, який перебуває у в'язниці, в разі, якщо виникне необхідність, буде надано необхідну медичну допомогу, поки що такої необхідності немає.

"Якщо виникне така необхідність, звісно, наш дуже кваліфікований медичний персонал ухвалить рішення і будуть проведені абсолютно всі заходи, які необхідні для поліпшення стану здоров'я ув'язненого", - сказав міністр у понеділок журналістам.

Він назвав неправдивою інформацію, що стан здоров'я Саакашвілі сильно погіршився.

"Ми і вчора бачили, що було поширення неправдивої інформації, що нібито стан його здоров'я дуже важкий, що нібито хтось зацікавлений у його смерті і що якщо так триватиме, зовсім скоро його не буде в живих. Це все чергова брехня, і вчора у відповідь на це пенітенціарна служба поширила заяву, де зазначено, що всі життєві параметри (Саакашвілі) в нормі", - зазначив Брегадзе.

За словами міністра, всі заяви про те, що стан Саакашвілі вкрай важкий, що на нього не звертають увагу тюремні медики, - це спроби ввести громадськість в оману.

"Він (Саакашвілі) як ув'язнений, який оголосив голодування, перебуває в процесі постійного медичного спостереження", - наголосив глава грузинського Мін'юсту.

Тим часом мати Міхеіла Саакашвілі Гіулі Аласанія після його відвідин у Руставській в'язниці заявила журналістам, що її син виглядає "не так, як раніше".

"Я не оцінюватиму стан його здоров'я - це мають зробити медики. Я попросила Мішу припинити голодування, але ви ж його знаєте. Він голодує вже 15-й день, оскільки з'ясувалося, що він не їв з того дня, як виїхав із України", - сказала Аласанія.

Разом із матір'ю Саакашвілі в тюремній камері вперше відвідали його сини Едуард та Ніколоз.

У бесіді з журналістами Едуард заявив, що пріоритет сім'ї - "бачити Мішу здоровим та вільним".

"Хочу подякувати всім, хто поділяє цю мету", - сказав Едуард Саакашвілі.

Нині громадянин України Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня. 1 жовтня він був затриманий у Тбілісі. Наразі Саакашвілі перебуває у в'язниці в місті Руставі.

У Грузії Саакашвілі проходить за декількома кримінальними справами. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його одразу, щойно він перейде кордон. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а обвинувачення на його адресу сфальсифікованими. Він оголосив голодування.