Більшість жителів США бачать кіберзагрози з боку КНР і Росії – опитування

ITTA

Вашингтон. 11 жовтня. ІНТЕРФАКС – Більшість жителів США вважають, що Китай і Росія становлять загрозу для кібербезпеки влади США, свідчать дані опитування для агентства Associated Press.

Згідно з результатами дослідження, на запитання "Наскільки серйозною ви вважаєте загрозу з боку китайського уряду для кібербезпеки уряду США" 73% респондентів відповіли, що оцінюють небезпеку як "дуже серйозну", 20% – як "незначну". Решта 7% сказали, що не відчувають загрози.

На аналогічне запитання про Росію 72% опитаних заявили, що загроза "дуже серйозна", 22% – "незначна". 6% не бачать загрози з російської сторони.

Зазначається, що серед вікових груп люди старше 60 років частіше говорили, що Китай і Росія становлять "серйозну загрозу" для США, ніж респонденти молодше 30 років.

Опитування було проведено з 9 до 13 вересня, в ньому взяли участь понад 1 тис. осіб.

За останні місяці США зіткнулися з серією потужних кібератак, метою яких було отримання викупу. Водночас влада країни приписувала низку з них хакерам із РФ.

Росія неодноразово відкидала всі звинувачення американської сторони.

Адміністрація президента США Джо Байдена зробила реагування на загрози кібербезпеці важливим пріоритетом. У травні американський лідер підписав виконавчий указ, спрямований на зміцнення федеральної кібербезпеки.