Зеленський привітав Шалленберга з призначенням главою уряду Австрії

ITTA

Київ. 11 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський привітав колишнього главу МЗС Австрії Александра Шалленберга з призначенням на посаду федерального канцлера – главою австрійського уряду.

"Щиро вітаю Александра Шалленберга з призначенням на посаду федерального канцлера Австрії! Розраховую спільно розвивати українсько-австрійську співпрацю, поглиблювати економічну та інвестиційну складову відносин України та Австрії", – написав Зеленський у Twitter.

Раніше канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив, що вирішив піти у відставку після того, як стало відомо, що він є фігурантом антикорупційного розслідування. Сам Курц запевняє, що не скоював нічого протизаконного.

В Австрії при владі перебуває коаліція, до якої входять Народна партія Курца, а також "Зелені". Саме в партії "Зелених" у п’ятницю вимагали від Народної партії призначити на посаду канцлера когось, хто не замішаний у розслідуваній в Австрії справі про корупцію.

Західні ЗМІ зазначають із посиланням на експертів, що Курц, ймовірно, запропонував главу МЗС Шалленберга на посаду канцлера, оскільки довіряє йому й вірить, що Шалленберг, навіть очоливши уряд, не претендуватиме на роль лідера партії.

У свою чергу новим главою МЗС Австрії став екс-посол Австрії у Франції Міхаель Лінгарт.

Джерело: https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1447586746531782657